З початку повномасштабної війни в Україні пройшов понад рік, але досі велика частина населення продовжує споживати російський контент суперечливої якості. На жаль, окрім ворожих музичних виконавців, яких можна почути на вулицях, молодь активно слідкує за блогерами і стрімерами країни-агресора. Якщо з російською музикою йде невпинна боротьба, то з рештою контенту все інакше. Тому наша редакція склала перелік україномовних і англомовних трансляцій, якими ви можете замінити російське сміття. Це перша частина нашої підбірки. Ви можете долучитись до наступних частин, додавши в коментарі свої варіанти цікавих стрімерів.
Михайло Звєрєв — один із найвідоміших стрімерів в Україні. Окрім гри в Dota 2, він часто проводить розмовні трансляції, де разом з аудиторією переглядає аніме. Але не тільки стрімами зайнятий Михайло, він також працює в українській студії Maincast, де коментує й аналізує турніри з CS:GO та Dota 2. Також Olsior започаткував рубрику “Хто хоче стати волонтером” — разом з небайдужими співвітчизниками він допомагає армії.
Olsior – twitch.tv/olsior
Наступною, з ким ми хотіли би вас познайомити, є Анастасія, яка зазвичай транслює PUBG. Звісно ж, показує відмінний результат. Вона представляла Україну на GLL Nations Royale, де разом із командою зайняла 3 місце. На своїх стрімах активно просуває українську мову і дотримується дружньої атмосфери (наскільки це можливо в PUBG).
Dobra_Divka – twitch.tv/dobra_divka
Любите коли стрімер обговорює актуальні теми, грає в шутери, полюбляє класичні ігри та спокійно поспати? Тоді ви точно повинні завітати у гості до M3lk1n. Його марафонам на Twitch може позаздрити будь-який стрімер. Це не просто людина, яка просуває українські локалізації в іграх, а й долучається до їх створення. Розкішнішою за базовану громадянську позицію є лише його борода.
M3lk1n – twitch.tv/m3lk1n
Наступним у нашому списку є не просто стрімер, а й кіберспортсмен. Андрій Кадик — професійний гравець у Dota 2 з 2015 року. Встиг побувати на багатьох турнірах, зокрема на The International 2017. У вільний час допомагає проводити локальні кіберспортивні турніри й активно підтримує збори для ЗСУ.
Ghostik – twitch.tv/ghostik
Якщо ви фанат Dota 2, то про Євгена ви, мабуть, вже знаєте. Хоча в нього нема яскравого кіберспортивного минулого, слідкувати за його трансляціями не менш цікаво. Разом із підписниками в Twitter Євген часто долучається до різноманітних зборів для ЗСУ. Також він пильно слідкує за українцями, які, попри патріотичну позицію, досі підлизуються до російського ринку.
TaiTake –twitch.tv/taitake
Євген Мостовик — справжній фанат футболу, зазвичай грає у FIFA. Допомагає своїм підписникам краще зрозуміти всі тонкощі цієї футбольної серії ігор. Окрім того, нерідко розбирає цікаві моменти з реальних матчів і веде канал у Telegram відповідної тематики.
Yozhyk – twitch.tv/yozhyk
Якщо вам цікава League of Legends, тоді варто звернути увагу на канал Богдана. Він першокласний гравець, а також скрипаль. На своїх стрімах Богдан допомагає розвивати українську спільноту LoL. У нього є канал на YouTube, де він коментує великі турніри й аналізує оновлення MOBA від Riot Games.
MalzaharBerkut – twitch.tv/malzaharberkut
Полюбляєте ігри і випічку? Тоді вам на канал Катерини. На своїх стрімах вона найчастіше грає в Apex Legends, а поза трансляціями клопочеться над виготовленням печива. Частину від доходів із продажів солодощів дівчина перераховує в фонд Повернись Живим.
nkate – twitch.tv/nkate
Нагадуємо, що відмовлятись від російськомовних стрімерів не просто важливо, а й корисно. Цим ви допомагаєте просувати український контент на стрімінгових платформах. Тож якщо ви ще цього не зробили, вищезгадані трансляції повинні вам у цьому допомогти.
Автор: Ілля Тетюк
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!